Działy poradników
Niższa cena
Sprawdź nasze najnowsze promocje oraz wyprzedaże:
Nutrego Fruty Plus - ożywi dietę w chorobie - 4 x 175 ml
Nutrego Fruty Plus - ożywi dietę w chorobie - 4 x 175 ml

32,00 zł

Cena regularna: 40,00 zł

Najniższa cena: 40,00 zł
Drinki odżywcze
Drinki odżywcze

Drinki odżywcze - najsmaczniejsze. Aksamitna, niegęsta konsystencja, wygodny i ekologiczny kartonik lub butelka. Dobierz kaloryczność do potrzeb. 

 

 

 

Drinki odżywcze

W naszym portfolio znajdziesz drinki odżywcze Nutrego FORTE - wysokojakościowe i certyfikowane odpowiedniki innych drinków odżywczych dostępnych na rynku. 

Drink odżywczy Nutrego FORTE to pełnowartościowy, wysokokaloryczny i wysokobiałkowy preparat odżywczy, który w niewielkiej objętości zawiera dużą porcję kalorii, białka, niezbędnych składników odżywczych i mineralnych, a także pożądanych kwasów tłuszczowych oraz przeciwutleniaczy. 

To najsmaczniejsze dostępne drinki odżywcze, ale także: 

 • pełnowartościowe produkty z zakresu żywienia medycznego
 • wysokokaloryczne i wysokobiałkowe preparaty odżywcze
 • sprawdzone, polecane przez specjalistów diety doustne

Drink odżywczy Nutrego FORTE występuje w dwóch pojemnościach 330 ml i 200 ml.

Oba warianty dostępne są w 6 smakach, co pozwala zachęcić pacjenta do spożywania ich lub wyborze ulubionych smaków. Ma to szczególne znaczenie, gdy mamy do czynienia z niechęcią do jedzenia, brakiem apetytu u pacjenta, problemami trawienia, albo gdy żywność specjalnego przeznaczenia medycznego kojarzy mu się z odrażającą papką.

Dostępne smaki Nutrego FORTE to:

 • czekolada
 • wanilia
 • poziomka
 • cappucino
 • morela
 • orzech

Drinki to forma pysznych koktajli. Jeden kartonik (lub butelka) Nutrego FORTE to:

 • 330 ml to 667 kcal - dzięki czemu może być stosowany jako uzupełnienie diety.
  • 3 opakowania stanowią samowystarczalną, kompletną dietę dzienną, zapewniając 2001 kcal
 • 200 ml to 404 kcal 
  • 5 opakowań to kompletna dieta stosowana jako jedyne źródło pożywienia, oferujące 2020 kcal.

 

Warto podkreślić, że na 100 ml produktu przypada 8 g białka, co daje bardzo dobry wynik dla pacjentów obarczonych chorobą.

 Nutrego FORTE wyróżnia wyjątkowo pyszny smak i aksamitna, niegęsta konsystencja. Atutami są także korzystna cena z dostawą wprost do domu w zaledwie jeden dzień roboczy na terenie w całej Polski. 

Drinki odżywcze Nutrego FORTE są pyszne, można je pić lub tworzyć z nich pyszne potrawy i napoje, np. dodawać do kawy, musli, budyniu

 Drinki odżywcze możesz zamówić on-line lub przez telefon 720 877 720. Bezpiecznie, bez dźwigania i kolejek! 

Stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne rabaty, co pozwala uzyskać najlepszą cenę na rynku.

Bardzo ważne jest, aby w czasie choroby pamiętać o wspieraniu odpowiedniego stanu odżywienia chorego poprzez stosowanie właściwej diety

Powinna ona być nie tylko pełnowartościowa i wysokokaloryczna, ale także wzbogacona w pełnowartościowe i łatwo przyswajalne białko, przeciwutleniacze oraz kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 zmniejszające procesy zapalne organizmu, a więc spowalniające rozwój choroby. Dlatego właśnie drinki odżywcze Nutrego FORTE zalecane są do postępowania dietetycznego w przypadku niedożywienia lub zagrożenia niedożywieniem związanym z chorobą, np.:

 • chorobach nowotworowych
 • chorobach neurologicznych (udar)
 • zaburzeniach żucia i połykania (dysfagia)
 • okresie okołooperacyjnym


Wspomagają one proces leczenia przeciwnowotworowego, przyśpieszają rekonwalescencję, walkę z odleżynami i trudno gojącymi się ranami

Ze względu na niewielką porcję oraz pyszny smak są łatwe do przyjęcia nawet dla pacjentów ze zmniejszonym łaknieniem.

W naszym portfolio dostępne są także drinki odżywcze Nutrego DIA w wersji doustnej przeznaczone do postępowania dietetycznego u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniami glikemii w przypadku niedożywienia lub zagrożenia niedożywieniem związanym z chorobą.

Drink odżywczy Nutrego DIA to kompletna pod względem odżywczym dieta doustna dla pacjentów z cukrzycą o wysokiej zawartości błonnika, dostępna w trzech smakach: czekolady, orzecha oraz wanilii. Zwiera wolno wchłaniające się węglowodany oraz błonnik. 

Drinki odżywcze dla pacjentów po dializie

U pacjentów dializowanych często występuje deficyt żywieniowy, podczas procesu dializy dochodzi do znacznej utraty aminokwasów, peptydów i białek. Zwykłe posiłki nie zaspokoją podniesionych potrzeb żywieniowych pacjentów dializowanych. Konieczne staje się stosowanie doustnych suplementów diety, by uzupełnić braki żywieniowe i podnieść jakość życia.

Specjalistyczna formuła Nutrego RENAL HP zawiera zwiększoną porcję łatwo wchłanialnego białka oraz zmniejszoną ilość składników mineralnych, takich jak potas, wapń i sód.

 

Drinki odżywcze dostępne są w naszym sklepie do kupienia w zestawach po 12 sztuk. Niestety z przyczyn bezpieczeństwa przed uszkodzeniem i rozlaniem nie przesyłamy ich na sztuki - to wiązało by się z niepotrzebnym ryzykiem i Twoją frustracją.

Wszystkie zamówienia powyżej 250 zł objętę są dostawą gratis.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i smacznego! 

 

Informacje uzupełniające o drinkach odżywczych

Charakterystyka drinków odżywczych

Diety doustne w postaci drinków lub bardziej gęstych kremów to wysokobiałkowe preparaty odżywcze o specjalnym przeznaczeniu medycznym.

Stworzone z myślą o osobach z niedożywieniem lub utratą masy ciała, czyli stanach niedożywienia.

Szczególnie pomocne są dla pacjentów w trakcie rekonwalescencji, po udarze czy chemio- oraz radioterapii, a także dla osób chorych na choroby neurologiczne, takie jak Alzheimer, czy Parkinson.

Drinki odżywcze - medyczne wsparcie dla chorych i seniorów

Zastosowanie drinków odżywczych, takich jak Nutrego FORTE, czy EnergyZIP (wcześniej sprzedawanego w naszej firmie Nutripharma, a obecnie pod marką Nutrego) jest uzasadnione faktem, że dieta nabrała bardzo ważnej roli niemal we wszystkich aspektach leczenia chorych. Jest obecnie trzecim najważniejszym filarem skutecznego leczenia różnych schorzeń, a czasem nawet najważniejszym etapem udanej terapii lub rekonwalescencji.

 • Drinki odżywcze są dedykowane osobom starszym, szczególnie tym, które zmagają się z brakiem apetytu, czy złym samopoczuciem związanym z chorobą.
 • Mogą stanowić także ważne uzupełnienie codziennej diety i zastosowanie znajdzie u osób cierpiących na chorobę nowotworową.
 • Z powodzeniem są także stosowane u osób w podeszłym wieku, których nie imają się dolegliwości, ale ich dieta mogłaby być lepsza.

Smak i wartości odżywcze - dlaczego warto stosować Nutrego FORTE

Nutrego FORTE dostępny jest w sześciu smakach - od czekoladowego, cappucino, przez orzechowy, waniliowy aż do owocowych, jak poziomka, czy morela. Każdy z nich to pełnowartościowy, płynny preparat wysokobiałkowy, który zawiera dużą ilość niezbędnych składników odżywczych, takich jak białka, węglowodany i inne mikro- oraz makroelementy.

Wysokoenergetyczna dieta dla osób chorych i w podeszłym wieku

W dziale dieta dla seniora zebraliśmy najważniejsze produkty zarówno podawane doustnie, jak i dojelitowo przez zgłębnik (np. u osób leżących). Znajdziesz tam na przykład Nutrego FORTE który może stać się jedynym źródłem pożywienia dla pacjenta. Szczegóły stosowania opisujemy w każdym produkcie. Nie omieszkamy też podzielić się z Tobą wiedzą przez telefon jeżeli taka forma jest dla Ciebie dogodniejsza. Skontaktuj się z nami na czacie lub pod numerem telefonu 720 877 720.

Drink odżywczy dla seniorów - koktajl pełen niezbędnych składników odżywczych

Nutrego FORTE dla seniorów to nie tylko smaczny koktajl, ale również źródło niezbędnych składników odżywczych, które mogą uzupełnić braki w żywieniu osób w podeszłym wieku. Preparaty odżywcze dla osób starszych powinny być stosowane pod kontrolą lekarza, który zaleci odpowiednie dawkowanie.

Przeciwwskazania i kiedy skonsultować się z lekarzem

Chociaż drinki odżywcze są ogólnie bezpieczne, mogą mieć przeciwwskazania których należy przestrzegać. Dlatego zawsze warto sprawdzić skład i zalecenia producenta. W przypadku osób z nietolerancją laktozy lub nadwrażliwością na gluten, albo inne produkty warto zapoznać się, czy produkt jest pod tym kątem bezpieczny. W większości środki zostały dostosowane do szerokiego grona pacjentów, ale są wyjątki.

Wszystkie środki dietetyczne, zarówno suplementy diety, jak i diety specjalnego przeznaczenia medycznego (czyli produkty z naszego sklepu) powinny być stosowane w konsultacji z lekarzem lub dietetykiem. Ponadto, nie należy przyjmować ich w nieskończoność - warto oceniać efektywność takiej supelementacji - modyfikować ją wraz z dietą, a czasem robić przerwy. Niestety jest to temat na osobny artykuł.

Dawkowanie i sposób stosowania drinków

 • Drinki oraz diety w proszku można stosować jako dodatek do codziennego posiłku.
 • Same drinki mogą być jedynym składnikiem diety. 

Przyjmowanie doustnych preparatów, takich jak drinki odżywcze Nutrego, jest wygodne i nie powinno utrudnić codziennego funkcjonowania. W przypadku osób, które są w stanie poważnego niedożywienia, zaleca się stosować tego typu produkty jako jedyne źródło pożywienia.

Zawsze jednak warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem przed rozpoczęciem stosowania takiego preparatu.

Gdzie można kupić drinki odżywcze?

Drinki odżywcze dostępne są w wielu miejscach, m.in w naszym sklepie - polecamy tu dział Dla Kogo w którym omawiamy jak dobrać odpowiedni produkt. Dostępne są także w aptekach.

Oferujemy szeroki wybór smaków zależnie od produktu. Przy długotrwałej terapii warto zaopatrzyć się w różne smaki, a na starcie rekomendujemy spróbować tylko jednego neutralnego wariantu (zwykle jest to waniliowy).

Podsumowanie

Nutrego Forte  jako wysokoenergetyczny i pełnowartościowy drink odżywczy, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które zmagają się z niedożywieniem lub utratą masy ciała. Może stanowić nie tylko ważne uzupełnienie codziennej diety, ale także stać się jedynym źródłem pożywienia dla pacjenta. Wielu pacjentom pomaga on w okresie rekonwalescencji, zwłaszcza po ciężkich chorobach takich jak nowotwór czy udar. Bez względu na sytuację, zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania preparatu odżywczego. W przyszłości być może drink będzie dostępny w smaku truskawkowym lub owoców leśnych.

Taki produkt to nie tylko skuteczne żywienie w chorobie, ale też uzupełnienie diety dla seniorów, czy po poważnym leczeniu, jak na przykład chemioterapii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium