Zaloguj się do konta klienta
Zaloguj się do konta, aby otrzymać informacje o najnowszych rabatach dla naszych klientów.
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Niższa cena
Sprawdź nasze najnowsze promocje oraz wyprzedaże:
INSTANTH NEO 13,75g - dla zdrowia mózgu 37 saszetek x 13,75g
INSTANTH NEO 13,75g - dla zdrowia mózgu 37 saszetek x 13,75g

125,37 zł

Cena regularna: 208,95 zł

Najniższa cena: 128,95 zł
szt.

Specjalistyczne diety w proszku przeznaczone do wzbogacania pokarmów oraz ich zagęszczania, by były lepiej wchłanialne przez pacjenta z zaburzeniami połykania (np. dysfagią). To wysokiej jakości wysokokaloryczne produkty żywieniowe, które nie zmieniają smaku pożywienia. 

Skontaktuj się z nami, aby dobrać odpowiednie produkty.

Diety w proszku

Są pełnowartościowe - zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze (białka, węglowodany, tłuszcze, składniki mineralne i witaminy).

Dzięki konsystencji proszku z łatwością można przygotować dietę o dowolnej kaloryczności - normo lub hiperkaloryczną, w zależności od wybranego rozcieńczenia.

Znaczenie żywienia medycznego w profilaktyce i leczeniu chorób

Celem wsparcia żywieniowego jest przede wszystkim zapobieganie niedożywieniu oraz polepszenie stanu odżywienia pacjentów, co obejmuje zarówno rekonstrukcję funkcji komórek organizmu, jak i odbudowę tkanek utraconych w wyniku niedożywienia. Przyczynia się to zwiększenia rokowań pacjenta w chorobie, skrócenia czasu rekonwalescencji oraz polepszenia jego jakości życia.

Wprowadzenie odpowiedniego żywienia medycznego często prowadzi do szybkiej poprawy funkcji komórkowych, zazwyczaj w ciągu pierwszych kilkunastu dni. Dzieje się tak dzięki eliminacji deficytów składników odżywczych i optymalizacji działania komórek.

Niemniej jednak, zwiększanie podaży energii i białka u osób niedożywionych musi odbywać się stopniowo, pod ścisłym nadzorem lekarskim, aby uniknąć ryzyka powikłań.

Nowości w żywności specjalnego przeznaczenia medycznego

Nutrego to relatywnie nowa marka na polskim rynku. Działa dłużej w Czechach, produkuje żywienie medyczne na cały kraj obsługując pacjentów w domach, klinikach żywieniowych oraz w szpitalach. Produkty charakteryzują się wysoką jakością, spełniając normy europejskie i odpowiadają innym produktom specjalnego przeznaczenia medycznego dostępnych na naszym rodzimym rynku.

Rola dietetyka w dobieraniu żywienia medycznego

Rola dietetyka w dobieraniu żywienia medycznego jest kluczowa dla zapewnienia pacjentom optymalnej opieki żywieniowej. Ocenia on stan odżywienia pacjenta, jego potrzeby żywieniowe oraz możliwe ograniczenia związane z chorobą lub stanem zdrowia. Na podstawie zebranych informacji, dietetyk opracowuje indywidualnie dostosowany plan żywieniowy, który może obejmować zarówno tradycyjną dietę, jak i żywność specjalnego przeznaczenia medycznego.

A warto podkreślić, że żywienie jest już ważnym standardem w zwalczaniu każdej choroby przewlekłej.

Zalety stosowania żywności specjalnego przeznaczenia medycznego w codziennej diecie

Wprowadzając żywienie medyczne do codziennej diety pacjenta warto podkreślić pięć czynników:

 • Specjalistyczny skład - produkty te są formułowane tak, aby spełniać konkretne potrzeby żywieniowe pacjenta. Mogą zawierać zwiększone lub zmniejszone ilości określonych składników odżywczych, w zależności od stanu zdrowia i wymagań pacjenta.
 • Wsparcie w leczeniu - żywność medyczna może odgrywać ważną rolę w terapii wielu stanów i chorób, takich jak niedożywienie, cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe, niewydolność nerek, czy zaburzenia przyswajania pokarmów.
 • Dostosowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta - różnorodność produktów pozwala na dostosowanie diety do indywidualnych preferencji smakowych i żywieniowych pacjenta, co jest kluczowe dla zachowania odpowiedniego przyjmowania pokarmu i przestrzegania zaleceń dietetycznych.
 • Wygodne użycie - wiele produktów specjalnego przeznaczenia medycznego jest łatwych w przygotowaniu i spożyciu, co jest szczególnie ważne dla osób z ograniczoną możliwością samodzielnego przygotowywania posiłków lub dla opiekunów którzy zwyczajnie mają niewiele czasu. 
 • Bezpieczeństwo - produkty te są produkowane zgodnie z rygorystycznymi standardami jakości i bezpieczeństwa, co minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych czy reakcji alergicznych. 

Diety w proszku Nutrego

Diety w proszku są idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na zaburzenia smaku, czy też brak apetytu

Wzmocnienie kaloryczne pozwala zaserwować ulubiony posiłek w pełnoenergetycznej postaci.

Są pełnowartościowe - zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze (białka, węglowodany, tłuszcze, składniki mineralne i witaminy).

Dzięki konsystencji proszku z łatwością można przygotować dietę o dowolnej kaloryczności - normo- lub hiperkaloryczną, w zależności od wybranego rozcieńczenia.

Czym właściwie jest dieta specjalnego przeznaczenia medycznego podawana w postaci proszku 

Dieta w proszku Nutrego to nowoczesne rozwiązanie dla osób obarczonych trudnością ze spożywaniem posiłków, niedożywionych, które nie chcą poddać się suplementacji, albo z różnych przyczyn mają trudności ze jedzeniem w bardziej płynnej postaci.

Oferujemy produkty odżywcze w postaci proszków, które dostarczają pełnowartościowych posiłków z niezbędnymi składnikami odżywczymi, witaminami i minerałami. Nasze diety medyczne to skuteczna opcja dla osób które potrzebują wsparcia żywieniowego. Łatwe dozowanie pozwala wzmocnić niemal każdy posiłek o odpowiednią liczbę kalorii. Może w ten sposób wspierać tradycyjne jedzenie w domu, czy w szpitalu.

Dlaczego warto wybrać dietę w proszku?

 1. Skuteczna walka z "odchudzaniem podczas choroby": nasze produkty zostały specjalnie opracowane, aby pomóc w utrzymaniu wagi, zapobiegać spadku masy ciała podczas trudnej choroby. Prawidłowo stosowane produkty np. Immax dostarczają kontrolowaną ilość kalorii, dzięki czemu można skutecznie obniżać tkankę tłuszczową i utrzymać odpowiednią kaloryczność.

 2. Pełnowartościowy posiłek: produkty żywieniowe zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze, takie jak białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i składniki mineralne. Spożywanie dietetycznych posiłków w chorobie oraz okresie okołooperacyjnym zapewnia organizmowi niezbędne substancje odżywcze, które są kluczowe dla prawidłowego zniesienie trudności. Warto podkreślić, do prawidłowego funkcjonowania w trakcie leczenia żywienie jest mocno rekomendowane.

 3. Zbilansowana dieta: mieszanki certyfikowanych produktów są starannie zbilansowane pod względem składników odżywczych. Dzięki temu, korzystając z naszych produktów, możesz wzbogacić dietę pacjenta i uzupełnić ilość składników odżywczych, nie rezygnując ze smaku i utrzymania go sytości. Podkreślamy, że żywienie kliniczne.

 4. Dostępność i wygoda: w naszym sklepie internetowym możesz szybko zamówić produkty z dostawą na drugi-trzeci dzień roboczy. Dostarczamy je równie skutecznie do dużych i małych miejscowości. Z kolei Gotowy koktajl odżywczy albo proszek można łatwo dodać do każdego posiłku, co nie wymaga długotrwałego przeszkolenia i przygotowania. Przypominamy jednak, że wszystkie środki należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeżeli masz pytania, skontaktuj się z nami.

 5. Skuteczne "suplementy" diety: Nasze proszki są pełnowartościowym posiłkiem. Zawierają witaminy i składniki mineralne, które korzystnie wpływają na zdrowie i odporność pacjenta lub osoby starszej. Żywienie medyczne ma potwierdzoną skuteczność i jest znacznie lepsze od wątpliwych suplementów (szczególnie nie-leków).

Przed zakupem każdego produktu żywieniowego zapoznaj się z jego przeznaczeniem

Nasze konsultantki z chęcią pomogą Ci w wyborze właściwego środka. Zapraszamy do kontaktu.

Oferujemy różnorodne produkty - to wysokokaloryczne i pełnowartościowe mieszanki, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

To także produkty stosowane w przypadku złych nawyków żywieniowych u seniorów lub osób w okresie przedoperacyjnym.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z żywieniem osoby starszej zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o naszych produktach i promocjach, a także wartościowe materiały edukacyjne.

 

Pełnowartościowe diety w proszku - skuteczny posiłek w Twoim domu

Immax to pełnowartościowy, wysokobiałkowy produkt który może dostarczyć odpowiednią ilość kalorii w każdym posiłku, do jakiego go dodamy. Dieta jest szczególnie polecana osobom z zaburzeniami smaku i apetytu, a także chorych na nowotwory. 

Wszystkie niezbędne składniki odżywcze - szczególnie białka i witaminy

Białka są niezbędne do naprawy uszkodzonych tkanek i promowania wzrostu nowych komórek.  Nasycenie żywienia medycznego dobrze przyswajalnym białkiem jest zdecydowanie lepsze od tradycyjnej diety. Oczywiście, nadal nie należy wykluczać normalnego, bogatego żywienia osoby chorej i starszej i zdrowego stylu życia (o ile jest on możliwy).

Białka odgrywają także kluczową rolę w produkcji antyciał, które są niezbędne do walki z infekcjami. Jest to ważne dla osoby chorej, której system immunologiczny jest obciążony walką z chorobą.

W dodatku białka uczestniczą w produkcji hormonów i enzymów, które pozytywnie wpływają na metabolizm.

Napisz do nas w razie wątpliwości - wsparcie dietetyka

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z naszą ofertą albo metodami żywienia, zawsze możesz się z nami skontaktować. Nasi doświadczeni dietetycy służą pomocą i udzielą Ci fachowych porad. Dbamy o to, abyś otrzymał/a kompleksowe wsparcie w zakresie stosowania diety specjalistycznej.

 

Znaczenie żywienia medycznego w profilaktyce i leczeniu chorób

Celem wsparcia żywieniowego jest przede wszystkim zapobieganie niedożywieniu oraz polepszenie stanu odżywienia pacjentów, co obejmuje zarówno rekonstrukcję funkcji komórek organizmu, jak i odbudowę tkanek utraconych w wyniku niedożywienia. Przyczynia się to zwiększenia rokowań pacjenta w chorobie, skrócenia czasu rekonwalescencji oraz polepszenia jego jakości życia.

Wprowadzenie odpowiedniego żywienia medycznego często prowadzi do szybkiej poprawy funkcji komórkowych, zazwyczaj w ciągu pierwszych kilkunastu dni. Dzieje się tak dzięki eliminacji deficytów składników odżywczych i optymalizacji działania komórek.

Niemniej jednak, zwiększanie podaży energii i białka u osób niedożywionych musi odbywać się stopniowo, pod ścisłym nadzorem lekarskim, aby uniknąć ryzyka powikłań.

Nowości w żywności specjalnego przeznaczenia medycznego

Nutrego to relatywnie nowa marka na polskim rynku. Działa dłużej w Czechach, produkuje żywienie medyczne na cały kraj obsługując pacjentów w domach, klinikach żywieniowych oraz w szpitalach. Produkty charakteryzują się wysoką jakością, spełniając normy europejskie i odpowiadają innym produktom specjalnego przeznaczenia medycznego dostępnych na naszym rodzimym rynku.

Rola dietetyka w dobieraniu żywienia medycznego

Rola dietetyka w dobieraniu żywienia medycznego jest kluczowa dla zapewnienia pacjentom optymalnej opieki żywieniowej. Ocenia on stan odżywienia pacjenta, jego potrzeby żywieniowe oraz możliwe ograniczenia związane z chorobą lub stanem zdrowia. Na podstawie zebranych informacji, dietetyk opracowuje indywidualnie dostosowany plan żywieniowy, który może obejmować zarówno tradycyjną dietę, jak i żywność specjalnego przeznaczenia medycznego.

A warto podkreślić, że żywienie jest już ważnym standardem w zwalczaniu każdej choroby przewlekłej.

Zalety stosowania żywności specjalnego przeznaczenia medycznego w codziennej diecie

Wprowadzając żywienie medyczne do codziennej diety pacjenta warto podkreślić pięć czynników:

 • Specjalistyczny skład - produkty te są formułowane tak, aby spełniać konkretne potrzeby żywieniowe pacjenta. Mogą zawierać zwiększone lub zmniejszone ilości określonych składników odżywczych, w zależności od stanu zdrowia i wymagań pacjenta.
 • Wsparcie w leczeniu - żywność medyczna może odgrywać ważną rolę w terapii wielu stanów i chorób, takich jak niedożywienie, cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe, niewydolność nerek, czy zaburzenia przyswajania pokarmów.
 • Dostosowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta - różnorodność produktów pozwala na dostosowanie diety do indywidualnych preferencji smakowych i żywieniowych pacjenta, co jest kluczowe dla zachowania odpowiedniego przyjmowania pokarmu i przestrzegania zaleceń dietetycznych.
 • Wygodne użycie - wiele produktów specjalnego przeznaczenia medycznego jest łatwych w przygotowaniu i spożyciu, co jest szczególnie ważne dla osób z ograniczoną możliwością samodzielnego przygotowywania posiłków lub dla opiekunów którzy zwyczajnie mają niewiele czasu. 
 • Bezpieczeństwo - produkty te są produkowane zgodnie z rygorystycznymi standardami jakości i bezpieczeństwa, co minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych czy reakcji alergicznych. 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium