Niższa cena
Sprawdź nasze najnowsze promocje oraz wyprzedaże:
EnergyZip Senior 370g wysokobiałkowa dieta w proszku dla seniorów
EnergyZip Senior 370g wysokobiałkowa dieta w proszku dla seniorów

24,57 zł

Cena regularna: 42,12 zł

Najniższa cena: 42,12 zł
szt.
Immax 350g -  wysokobiałkowa dieta w proszku
Immax 350g - wysokobiałkowa dieta w proszku

31,50 zł

Cena regularna: 52,50 zł

Najniższa cena: 31,29 zł
szt.
INSTANTH NEO 13,75g - dla zdrowia mózgu 37 saszetek x 13,75g
INSTANTH NEO 13,75g - dla zdrowia mózgu 37 saszetek x 13,75g

125,37 zł

Cena regularna: 208,95 zł

Najniższa cena: 128,95 zł
szt.
EnergyZip Senior 370g  - Promocja dla aktualnych klientów
EnergyZip Senior 370g - Promocja dla aktualnych klientów

3,99 zł

Cena regularna: 42,12 zł

Najniższa cena: 42,12 zł
szt.
Zaloguj się do konta klienta
Zaloguj się do konta, aby otrzymać informacje o najnowszych rabatach dla naszych klientów.
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Pytania i odpowiedzi

 

1. Co to jest żywienie medyczne i kiedy jest potrzebne?

Żywienie medyczne polega na stosowaniu gotowych, odpowiednio zbilansowanych diet przemysłowych, które mogą być podawane pacjentowi doustnie lub za pomocą zgłębnika. Mogą one stanowić jedyne źródło odżywiania dla pacjenta lub uzupełniać codzienną dietę chorego. Produkty żywieniowe stosowane w ramach żywienia medycznego są starannie opracowane pod względem składu odżywczego, aby dostarczyć organizmowi niezbędne składniki odżywcze, które są kluczowe dla procesu leczenia i walki z chorobą. Zbilansowana dieta medyczna może wspomóc organizm w odbudowie tkanek, wzmocnić układ odpornościowy i zwiększyć tolerancję na terapię.

Żywienie medyczne jest potrzebne w sytuacjach, gdy pacjent nie jest w stanie uzyskać wystarczającej ilości składników odżywczych poprzez standardową dietę. Może to być spowodowane utratą apetytu, trudnościami w połykaniu, niemożnością przyjmowania pokarmów doustnie, występowaniem działań niepożądanych leków, intensywnymi terapiami, niedoborem składników odżywczych lub zwiększonym zapotrzebowaniem na składniki odżywcze w wyniku choroby.

Ważne jest, aby żywienie medyczne było wprowadzone we właściwym momencie i odbywało się pod nadzorem lekarza. Dzięki temu można skutecznie zwiększyć szanse na poprawę samopoczucia pacjenta, wspomóc proces leczenia i przyczynić się do powrotu do zdrowia.


 

2. Czy można mieszać smaki w ramach jednego zestawu?

Obecnie nie ma możliwości mieszania smaków w obrębie jednego zestawu. Wynika to z procesów logistycznych oraz troski o najwyższe bezpieczeństwo naszych produktów. Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego jest poddawana szczególnej kontroli jakości, także forma jej pakowania musi być zgodna z obowiązującymi przepisami prawa „ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 1169/2011”. Produkty są fabrycznie pakowane w odpowiednio zabezpieczone i przygotowane do transportu opakowania zbiorcze po 12 sztuk, których naruszenie mogłoby narazić produkt na uszkodzenie. Warto wypróbować różne smaki zamawiając kilka różnych zestawów, bo upoważnia to do darmowej dostawy. 


 

3. Czy produkty Nutrego są odpowiednie dla cukrzyków?

W przypadku pacjentów z cukrzycą, ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich, w tym także ewentualnych modyfikacji w codziennej diecie. Prawidłowo zbilansowana dieta ma kluczowe znaczenie dla utrzymania odpowiedniego poziomu glukozy we krwi u tej grupy pacjentów. Istotnym parametrem, który pozwala ocenić wpływ danego produktu na poziom glukozy, jest jego indeks glikemiczny. W przypadku cukrzycy zaleca się, aby pacjenci korzystali z produktów o niskim indeksie glikemicznym (IG <55). Ważne jest jednak pamiętać, że ostateczny wpływ na poziom glukozy we krwi każdego produktu zależy od wielu czynników, dlatego regularne monitorowanie poziomu cukru jest istotne. W skomponowaniu odpowiedniego jadłospisu może pomóc wykwalifikowany dietetyk.

Firma Nutrego posiada w swoim portfolio produkty dedykowane pacjentom z cukrzycą i są to: Nutrego DIA, Fibre +, Intense HP, Trophic .


 

4. Dlaczego żywność specjalnego przeznaczenia medycznego Nutrego należy pić powoli, małymi porcjami? 

Z uwagi na wysoką osmolarność, zaleca się spożywać produkty Nutrego powoli, popijając je małymi łykami, najlepiej przez około 25-35 minut. Wysoka osmolarność wynika z dużej ilości składników odżywczych zawartych w niewielkiej ilości płynu. Popijanie tych preparatów powoli, małymi łykami, pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia biegunki, szczególnie w początkowych dniach ich stosowania, zanim organizm się nie przyzwyczai do nowej diety. 


 

5. Czy żywienie dojelitowe jest bezpieczne?

Postępy w dziedzinie nauki o zdrowym odżywianiu, technologii żywności i medycyny wskazują, że żywienie dojelitowe jest powszechną procedurą stosowaną w celu przywrócenia lub utrzymania zdrowia u pacjentów cierpiących na przewlekłe lub krytyczne choroby.

Warto wiedzieć, że niektórym pacjentom może być trudno dostosować się do żywienia dojelitowego. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnych problemów związanych z tą formą żywienia, aby w zniwelować trudności związane z żywieniem dojelitowym. Jeżeli potrzebujesz porady odnośnie doboru odpowiednich produktów, szukasz informacji na temat żywienia dojelitowego w chorobie skontaktuj się z naszym ekspertem - chętnie pomożemy. 


 

6. Jak smakuje dieta?

Diety Nutrego są dostępne w różnych smakach. Smak należy wybrać zamawiając produkt. Nasze odżywcze drinki występują, w zależności od produktu, w następujących smakach: waniliowym, czekoladowym, morelowym, poziomkowym, cappuccino, orzechowym, truskawkowym, pomarańczowym, jabłkowym. Posiadamy także produkty o smaku neutralnym.


 

7. Żywienie podczas choroby onkologicznej - czy należy stosować specjalistyczną dietę Nutrego i dlaczego? 

W trakcie choroby onkologicznej odpowiednie żywienie odgrywa istotną rolę - zapewnia organizmowi pacjenta niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach i proporcjach, wspierając go podczas zmagania z chorobą. Doustne preparaty odżywcze Nutrego zostały stworzone dla pacjentów, którzy nie są w stanie pokryć zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze tradycyjną dietą, a decyzję o ich stosowaniu podejmuje lekarz. Mogą one być stosowane jako wsparcie żywieniowe od momentu diagnozy, aż do zakończenia leczenia, włączając przygotowanie do chemioterapii, radioterapii, w trakcie i po ich przeprowadzeniu oraz w okresie okołooperacyjnym.

Specjalistyczne diety Nutrego posiadają specjalnie opracowany skład, który ma na celu wspieranie żywieniowe pacjenta w chorobie. Zawierają niezbędne składniki odżywcze, takie jak białka, których zapotrzebowanie organizmu jest zwiększone w przypadku choroby nowotworowej, a także węglowodany, tłuszcze, witaminy i składniki mineralne. Poprzez wprowadzenie odpowiednich preparatów odżywczych do diety, zgodnie z zaleceniami lekarza, w sytuacjach, gdy tradycyjne posiłki nie są wystarczające, dostarczamy organizmowi niezbędnych składników potrzebnych do odżywienia go w trakcie leczenia.


 

8. Czy produkty Nutrego i ProDiet można stosować razem z lekami?

Preparaty z portfolio Sklepu Nutrego to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, którą stosuje się pod nadzorem lekarza. Lekarz prowadzący udzieli Państwu informacji dotyczących stosowania preparatów Nutrego i ProDiet z lekami. Leki należy podawać zgodnie z zaleceniami lekarza, ponieważ niektóre wymagają podaży na czczo, w trakcie posiłku lub w określonym czasie po jego spożyciu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium