Zaloguj się do konta klienta
Zaloguj się do konta, aby otrzymać informacje o najnowszych rabatach dla naszych klientów.
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Niższa cena
Sprawdź nasze najnowsze promocje oraz wyprzedaże:
EnergyZip Senior 370g wysokobiałkowa dieta w proszku dla seniorów
EnergyZip Senior 370g wysokobiałkowa dieta w proszku dla seniorów

24,57 zł

Cena regularna: 40,95 zł

Najniższa cena: 42,12 zł
szt.
Immax 350g -  wysokobiałkowa dieta w proszku
Immax 350g - wysokobiałkowa dieta w proszku

31,50 zł

Cena regularna: 52,50 zł

Najniższa cena: 31,29 zł
szt.
INSTANTH NEO 13,75g - dla zdrowia mózgu 37 saszetek x 13,75g
INSTANTH NEO 13,75g - dla zdrowia mózgu 37 saszetek x 13,75g

125,37 zł

Cena regularna: 208,95 zł

Najniższa cena: 128,95 zł
szt.

Kompletne pod względem odżywczym, wysokokaloryczne i wysokobiałkowe w różnych smakach i zestawach. 

Zalecane do stosowania przez osoby: niedożywione lub zagrożone niedożywieniem związanym z chorobą, w chorobach onkologicznych, neurologicznych,  w okresie okołooperacyjnym. 

Skontaktuj się z nami, aby dobrać odpowiednie produkty.

telefon: 720 877 720
e-mail: kontakt@nutrego.pl

Diety doustne

  • promocja
Immax 350g -  wysokobiałkowa dieta w proszku Immax 350g - wysokobiałkowa dieta w proszku
Producent: ProDiet
Cena:

31,50 zł

Cena regularna: 52,50 zł

Najniższa cena: 31,29 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
INSTANTH NEO 13,75g - dla zdrowia mózgu 37 saszetek x 13,75g INSTANTH NEO 13,75g - dla zdrowia mózgu 37 saszetek x 13,75g
Producent: ProDiet
Cena:

125,37 zł

Cena regularna: 208,95 zł

Najniższa cena: 128,95 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
EnergyZip Senior 370g wysokobiałkowa dieta w proszku dla seniorów EnergyZip Senior 370g wysokobiałkowa dieta w proszku dla seniorów
Producent: ProDiet
Cena:

24,57 zł

Cena regularna: 40,95 zł

Najniższa cena: 42,12 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Stosowanie wysokobiałkowych diet doustnych zapobiega powstawaniu odleżyn i wspomaga leczenie już istniejących, a także przyśpiesza proces gojenia się ran. 

Profesjonalne, przemysłowe diety doustne są doskonałe dla osób starszych, jako dodatkowe źródło energii i białka.

Drinki i proszki mogą stanowić wygodne rozwiązanie dla pacjentów z zaburzeniem żucia lub połykania. 

Z powodzeniem zastępują pełnowartościowy posiłek lub stanowią jego bogate uzupełnienie. 

Dostarczają witamin, składników mineralnych oraz kwasów omega-3 korzystnie wpływających na odporność. 

Doustne suplementy pokarmowe jako ważny element diety

Dousten suplementy pokarmowe, inaczej nazywane ONS (Oral Nutritional Supplements), to preparaty, które pomagają uzupełnić niedobory pokarmowe pacjenta, czyli dożywić go. Ta forma wsparcia jest zalecana przede wszystkim dla osób, które z różnych powodów nie są w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Zastosowanie Doustnych Diet Przemysłowych w Praktyce

Drinki odżywcze, jako jedna z form doustnych diet przemysłowych, mają za zadanie wspierać organizm pacjenta w sytuacji, gdy naturalne źródła pokarmu nie wystarczają. Mogą być one stosowane jako uzupełnienie diety przemysłowej, ale też jako jej główny element.

Pomagają one pacjentom zmagającym się z chorobami przewodu pokarmowego, zaburzeniami odżywiania, niewydolnością nerek czy po przebyciu zabiegu operacyjnego. Bardzo ważna jest ich rola w onkologii, gdzie pomagają pacjentom przetrwać intensywne leczenie onkologiczne, dostarczając potrzebną ilość składników odżywczych.

Doustna suplementacja pokarmowa pacjentów onkologicznych

Osoby chorujące na nowotwory, szczególnie te zmagające się z intensywnym leczeniem onkologicznym, często borykają się z utratą apetytu, nudnościami, a tym samym – z utratą masy ciała. Drinki odżywcze to wygodna, łatwa do podania i przyswajalna drogą doustną forma żywienia medycznego, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Podczas leczenia onkologicznego ważne jest także dostarczanie organizmowi odpowiednich ilości składników odżywczych, takich jak białko, witaminy, minerały czy pierwiastki śladowe. Niezbędne są one do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jego odbudowy i regeneracji.

Drinki odżywcze, jako doustne preparaty, są łatwe do przyjmowania i mogą być podawane w dowolnym momencie dnia. Przy odpowiedniej suplementacji i wsparciu dietetyka lub lekarza, pacjent ma szansę utrzymania prawidłowej masy ciała, co jest kluczowe dla powrotu do zdrowia.

Kompletne wsparcie żywieniowe w ofercie Nutrego

Diety medyczne doustne są produktem kompletnym pod względem odżywczym – zawierają wszystkie składniki, które pacjent potrzebuje, aby prawidłowo funkcjonować. Produkty dostępne są w różnych smakach, albo w postaci bezsmakowych proszków. Dzięki temu każdy chory może otrzymać produkt dopasowany do swoich preferencji, a osoba zajmująca się chorym łatwo kontroluje podaż energetyczną i kaloryczną.

Drinki odżywcze to wyjątkowa kategoria żywności medycznej, której zadaniem jest uzupełnienie, albo zastąpienie normalnej diety. Dzięki nim, pacjenci mogą mieć pewność, że dostarczają swojemu organizmowi wszystkie niezbędne mikro- i makroskładniki.

Pamiętaj, że każdy przypadek jest inny, a więc doboru suplementacji pokarmowej powinien dokonać specjalista - dietetyk lub lekarz. Drinki odżywcze to wsparcie, które pozwoli Ci zadbać o zdrowie, ale zawsze powinny być one stosowane zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Zasady Stosowania ONS w Żywieniu Doustnym

ONS (Oral Nutritional Supplements), czyli doustne suplementy pokarmowe, są istotnym elementem leczenia żywieniowego. Oferują one pełne wsparcie dietetyczne, dostarczając organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Podaż ONS jest zalecana pacjentom cierpiącym m.in. na cukrzycę, choroby nerek czy przewlekłe choroby przewodu pokarmowego. Ściśle rekomendowana jest także w okresie okołooperacyjnym. Kluczowe jest jednak prawidłowe stosowanie i dawkowanie tych preparatów.

Mogą one być stosowane zarówno w profilaktyce niedożywienia, jak i w leczeniu stanów, w których obniżony jest stan masy ciała pacjenta.

Pomagają także w utrzymaniu masy ciała w ciągu trudnego okresu terapii i przyspieszyć proces rekonwalescencji.

Zachęcamy do skorzystania z działu Dla Kogo - w którym znajdziesz odpowiednie do schodzenia środki żywienia klinicznego.

Produkty te są dostępne są w postaci płynnej, kremowej czy proszku, co ułatwia ich spożycie zależnie od potrzeb.

Skład produktów

Żywienie dojelitowe jest  opracowane tak, aby dostarczyć pacjentom zbilansowaną ilość makroelementów. Obejmują one podaż należnych ilości białka, tłuszczów, węglowodanów, witamin i składników mineralnych, a także elektrolitów. Niektóre z nich są także dostosowane do potrzeb pacjentów z określonymi stanami zdrowia.

Większość produktów pozbawionych jest laktozy i glutenu, lecz tu warto szczegółowo zapoznać się z opisami produktów.

Dieta specjalnego przeznaczenia medycznego w stanie pooperacyjnym

Wielu pacjentów, zwłaszcza tych po zabiegach chirurgicznych, ma trudności z utrzymaniem odpowiedniego poziomu odżywienia. Dostępne suplementy doustne mogą pomóc w utrzymaniu prawidłowego stanu odżywienia, dostarczając wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Dieta sposobem na nowotworowy

Pacjenci onkologiczni często zmagają się z utratą apetytu, nudnościami i innymi dolegliwościami, które utrudniają prawidłowe odżywianie. Preparaty odżywcze są dla nich niezwykle ważne, bo nie tylko zapobiegają niedożywieniu, ale też wspierają uzupełnianie substancji ważnych w walce z rakiem. Więcej na ten temat piszemy w dziale żywienie w onkologii.

Wysokoenergetyczne i wysokobiałkowe odżywki, mogą być kluczowym elementem wsparcia żywieniowego dla pacjentów onkologicznych. Dostarczają one niezbędnych składników odżywczych, co jest szczególnie ważne dla osób chorych, które zmagają się z niedożywieniem.

Wsparcie dla pacjentów niedożywionych lub zagrożonych niedożywieniem

Żywienie doustne to kluczowy element strategii wsparcia pacjentów niedożywionych lub zagrożonych niedożywieniem. Wykorzystując doustne suplementy pokarmowe, pacjenci mogą otrzymać niezbędne składniki odżywcze, które pomagają im wrócić do zdrowia.

Zobacz więcej informacji na temat niedożywienia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium